Steny MHM - Technológia

Technológia Masive-Holz-Mauer® bola vyvinutá a patentovaná v Nemecku v roku 2005. Odvtedy existuje vo viac ako dvadsiatich továrňach v Európe. K dnešnému dňu bolo dokončených cez 5 000 budov. Predstavuje moderné stavebné myslenie založené na ekológii a využití lokálneho drevospracujúceho priemyslu. Veľkou výhodou je skrátenie doby výstavby a získanie plnohodnotnej, energeticky úspornej budovy, ktorá umožňuje realizáciu najodvážnejších architektonických vízií.

 

Na základe stavebných návrhov vypracovaných architektom alebo stavebným projektantom,  výrobca MHM vyrába stenové panely z masívneho dreva ® pomocou CNC  výrobných liniek, dosahujúcich vysokú produktivity a presnosť obrábania +/- 2mm. Oblúky, skosenia, výrezy  okien a dverí, elektroinštalácii, kúrenia atď. sú presne rezané / obrábané. Počítačom podporovaná výroba (CAM) s vysokou úrovňou presnosti, podľa 3D CAD Návrhov zjednodušuje následnú montáž na mieste.

 

Výrobný proces MHM je rozdelený do troch častí:

V prvom kroku sú vysušené dosky s vlhkosťou 11-15% ohobľované na presný rozmer, kde z vrchnej strany sa vytvorí drážkovanie, ktoré neskôr poskytuje v hotovej stene stálu vrstvu vzduchu a tým sa výrazne zlepšujú tepelno-izolačne vlastnosti ako v prípade čistého masívneho dreva. Zároveň z bočnej strany dosiek sa frézujú pol čapy, ktoré zaručujú presne zakladanie jednotlivých vrstiev dosiek a zvyšujú celkovú pevnosť steny.

 

V druhom kroku sú dosky ukladané a spájané pomocou hliníkových klincov na „Wandmaster" (Automatickej klinocovacej linke) tak aby vytvorili stenový panel o požadovanej hrúbke. Jednotlivé vrstvy dosiek sú vždy vzájomne pootočene o 90 stupňov.

 

V tretom kroku sú steny formátované pomocou 5 osého obrábacieho centra PBA. Päť osí nástroja umožňuje rýchlo, presne a relatívne ľahko rezať každý typ skosenia, a tak presne implementovať architektonické nápady staviteľov bez dodatočných nákladov. Okná a dvere sú vyrezané pomocou metrovej kotúčovej píly  a rohy pomocou dlabacej lišty. Rozvody pre sanitárne a elektrické vedenia a  sú frézované drážkovačom.

 

Váš dom si môžete prísť kedykoľvek skontrolovať priamo do výrobnej továrne v Bytči.

 

massivholzwand-007-large.jpgimg_20200116_172436.jpgimg_20200326_135952_4.jpg