Prečo MHM Slovakia?

MHM Slovakia - Masívne drevené steny, pevné a rozmerovo stabilné ako murované steny, ale zároveň suché, teplé a ekologické.

Naša steny z masívneho dreva pozostávajú výlučne z nespracovaného miestneho dreva.

Drevo je nielen obnoviteľné a šetrné k klíme, je to predovšetkým geniálny stavebný materiál. Má vysokú hodnotu tepelnej izolácie, vytvára príjemnú klímu v miestnosti a kompenzuje kolísanie teploty. MHM tiež spĺňa všetky požiadavky na ochranu pred ohňom, vlhkosťou, zvukovou a tepelnou ochranou. Alebo ich dokonca predbieha.

Na výrobu jedinečnej masívnej drevnej steny používame bočné dosky, ktoré sa vytvárajú pri výrobe trámov. Dosky vyrobené zo sušeného mäkkého dreva sú hobľované v našej vlastnej továrni v Bytči, potom sú ukladané a následne klincované hliníkovými klincami, aby vytvorili pevnú, difúzne otvorenú stenu.

BEZ POUŽITIA  LEPIDLA ALEBO CHEMIKALIÍ!

Drevo ako stavebný materiálu kompenzuje kolísanie teploty a tým reguluje vnútornú klímu pre zdravý domov.

Náš stenový systém znásobuje výhody dreva ako materiálu.

Dáva vám to dobrý pocit ... a dobré svedomie!

 

Stena, ktorá pre vás dýcha ...

 

Drevo vo fyzikálnom zmysle nie je úplne kompaktné, obsahuje množstvo drobných dutín. Výsledkom je, že drevo má vnútorný povrch pripomínajúci pľúca. Tento dutinový systém môže absorbovať a transportovať vlhkosť kapilárnym efektom (podobne ako korene rastliny). Pretože vzduch, ktorý nás obklopuje, nie je nikdy úplne suchý, drevo absorbuje určité množstvo vlhkosti z okolitého prostredia. Hovorí sa, že drevo je „hygroskopické“ pohlcuje vlhkosť, až kým sa nedosiahne rovnováha medzi vzduchom a vlhkosťou dreva. To znamená, že  v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, napríklad v kúpeľni, v kuchyni alebo v spoločenských miestnostiach, v ktorých je veľa ľudí pohlti nadmernú vlhkosť a naopak ak je príliš teplo a sucho, vracia pohltenú vlhkosť naspäť do priestoru.

Alergie, prievan, pleseň, ochrana pred žiarením a chémia:

Aspekty určujúce vnútornú klímu a kvalitu života. So stenou z masívneho dreva máte správne riešenie. Pretože drevo má pozitívny vplyv na blaho ľudí a ich imunitný systém. Štúdie domácej hygieny ukazujú, že drevené konštrukcie dokážu veľmi dobre absorbovať vlhkosť v miestnostiach a uvoľňovať ich, keď je vzduch príliš suchý - čím väčšia hmoty dreva, tým lepšie.

Vďaka masívnej konštrukcii MHM Slovakia, sa prirodzene, zužitkujú typickej vlastnosti dreva. Časy zarosených okien a zrkadiel sú rovnako minulosťou, ako dusnosť v miestnostiach, v ktorej sú teploty vnímané ako vyššie, pretože vlhký vzduch má vyšší energetický obsah ako suchý vzduch.

 

Drevo má vždy teplý povrch vyplývajúci z jeho akumulačnej schopnosti a môže túto teplotu udržiavať po dlhú dobu čím predlžujú dobu ochladzovania  a pôsobia ako tepelný izolant.. Ľudský pocit tepla tvorí vzduch v miestnosti a povrchová teplota okolitého priestoru (steny, stropy, okná). Okno alebo kamenná stena je vždy studená. Avšak čím nižšia je povrchová teplota obklopujúcich povrchov miestnosti, tým teplejší musí byť vzduch v miestnosti, aby sa dosiahla rovnaká úroveň pohodlia. Inými slovami, v miestnostiach s teplými povrchmi ako je drevo, potrebujete na dosiahnutie rovnakej vnímanej teploty o tri až štyri stupne menej tepla.

Takže zatiaľ čo stena z masívneho dreva dýcha ako pľúca v prospech vnútornej klímy, doba prestupu tepla (chladenia) je mimoriadne dlhá.

Okrem vlhkosti vzduchu a kvality vzduchu prichádza do úvahy aj pohyb vzduchu ako tretí faktor. Teploty na vnútorných povrchoch vonkajších stien a strechy sú sotva nižšie ako vo vnútornom vzduchu, čo vedie k tomu, že nedochádza k prievanu žiarenia ani k turbulenciám ako pri väčšom teplotnom gradiente. Namiesto toho je cítiť teplo všade okolo aj pri relatívne nízkej teplote vzduchu.

Typické pre drevené konštrukcie - rýchlo dosiahnu príjemné teploty i po uškrtení kúrenia.

 

Suchá stavba

Nemusíte obávať kondenzácie, plesní a môžete si rovno užívať zdravé a suché bývanie od prvého dňa, pretože na rozdiel od muriva z tehál alebo podobných stavebných materiálov sa MHM už vyrába z dreva, ktoré je tepelne vysušené na asi 14% zvyškovej vlhkosti a je prefabrikované a montované do rýchlej „suchej stavby“. 

 

Žiadne chémia a lepidla

Jednoducho „iba“ prírodné drevo - to je koncept MHM: úplná absencia chemickej impregnácie, lepidla alebo syntetickej izolácie podporuje znateľný dobrý pocit a vytvára zdravý životný priestor, najmä pre alergikov.

Vďaka pevnej konštrukcii difúzne otvoreného MHM nie sú potrebné syntetické izolačné materiály a fólie alebo parné zábrany. Pri hodnote lambda 0,094 W / mK (meranie pomocou MFPA Leipzig) dosahuje variant 34 cm U-hodnotu 0,26 W / m²K; ak je pripevnená omietková základňa alebo doska z mäkkých drevených vlákien (10 cm WLG 040), hodnota U klesne na 0,16 W / m²K - pasívne domy sú možné bez problémov.

 

Ochrana pred frekvenčným žiarením

Vďaka svojej monolitickej štruktúre je masívna drevená stena schopná eliminovať až 95 percent elektromagnetických vĺn a vysokofrekvenčného žiarenia, napríklad mobilných telefónov. Znalecký posudok prof. Dipl.-Ing. P. Pauli z University of Bundeswehr v Mníchove, HF, mikrovlnná a radarová technológia, demonštruje vlastnosti špeciálnej konštrukcie MHM.

 

Pri katastrofách:

MHM systém s testovanou statikou je odolný voči zemetraseniu ako aj ohňu. Dokonca odolnejší ako budovy s oceľovými nosníkmi, železobetónovými alebo tehlovými konštrukciami, kde pri hrúbke 20,5 cm, dosahujú triedu protipožiarnej ochranu F 90 B v meraniach MFPA Leipzig.

Výhody

 

Stručný prehľad všetkých výhod masívnej steny MHM Slovakia:

 

 • Osvedčený a prírodný stavebný materiál
 • Ekologický a šetrný k životnému prostrediu
 • Bez chémie a lepidiel
 • Vyrobený vo vlastnej továrni z miestnych lesov - podpora domácej ekonomiky
 • Presná výroba pomocou CNC pre vaše individuálne plánovanie (+/- 2mm)
 • Pevná, rozmerovo stabilná - nedochádza k sadaniu, zosychaniu (priečne dosky)
 • Sucha stavba od prvého dna
 • Rýchlosť výroby panelov (do 7 dni)
 • Extrémne krátka doba výstavby (do 7 dni pod strechou)
 • Ľubovoľné tvary a návrhy architektov 
 • Žiadne "duté steny" masívne drevo skrz a skrz
 • Vysoká izolačná schopnosť
 • Schopnosť pohltenia nadmernej vlhkosti
 • Schopnosť odovzdania vlhkosti
 • Ochrana pred frekvenčným žiarením
 • Odolnosť voči otrasom a zemetraseniu
 • Odolná voči požiaru
 • možno kombinovať s akýmkoľvek stenovým a stropným prvkom
 • Bezproblémová likvidácia
 • Recyklovateľný materiál

 

Plánovanie bez obmedzení

Vonku aj zvnútra

Vďaka MHM sa drevo stáva špičkovým materiálom, pomocou ktorého je možné realizovať ľubovoľné architektonické vízie.

 

Vyčistite si hlavu:

S MHM môžete vy alebo váš architekt naplánovať pôdorysy s dostatkom priestoru pre nekonvenčné nápady bez obmedzení tvaru alebo rozmeru. Či už sú domy moderné alebo rustikálne, všetky časti sa vyrábajú s milimetrovou presnosťou pomocou 3D CAD/CAM podľa vašich požiadaviek a plánov. Masívne drevené steny sa vyrábajú vo veľkostiach od 2,0 x 2,0 do 3,25 x 6,0 m. Steny sa navzájom spájajú čapom do požadovaných rozmerov bez obmedzenia, prvky sú prispôsobené podmienkam plánovania a nie naopak. Otvory do 2,50 m sú možné bez prekladu. Drevo ponúka vysokú nosnosť s nízkou hmotnosťou, ľahkou spracovateľnosťou, ako aj prakticky neobmedzenou rozmanitosťou konštrukcie a je tiež ideálne vhodné pre „náročné“ pozemky, napríklad na svahy.

 

Ľubovoľný exteriér - fasáda

Bez ohľadu na to, či staviteľ chce drevenú fasádu alebo preferuje skôr klasickú omietkovú fasádu domu. Vidiecky, konzervatívny alebo architektonicky moderný, všetko je možné.

 

Ľubovoľný interiér

Sadrokartónové, fermacelove alebo izolačné dosky môžu byť pripevnené priamo na stenu z masívneho dreva ako omietkový základ, pre pohľadové drevene steny bez spár - obloženie biodoskou.

 

Akákoľvek geometria steny

Počítačovo precízne spracovanie a použitie najmodernejších výrobných nástrojov umožňujú aj neobvyklé riešenia. Či už ide o pôdorysy pre polygonálnu alebo lichobežníkovú budovu, všetko je možné bez veľkého úsilia.

 

Kombinovateľné

S akýmikoľvek stenovými a stropnými prvkami: Stabilná, pevná konštrukcia umožňuje použitie rôznych stropných systémov; Vo výrobnom závode sa pripravujú podpery a hranové nosníky, ako aj nosníky pre viditeľné stropné konštrukcie alebo alternatívne stropné dosky.