Plánovanie bez obmedzení

Vonku aj zvnútra

Vďaka MHM sa drevo stáva špičkovým materiálom, pomocou ktorého je možné realizovať ľubovoľné architektonické vízie.

 

Vyčistite si hlavu:

S MHM môžete vy alebo váš architekt naplánovať pôdorysy s dostatkom priestoru pre nekonvenčné nápady bez obmedzení tvaru alebo rozmeru. Či už sú domy moderné alebo rustikálne, všetky časti sa vyrábajú s milimetrovou presnosťou pomocou 3D CAD/CAM podľa vašich požiadaviek a plánov. Masívne drevené steny sa vyrábajú vo veľkostiach od 2,0 x 2,0 do 3,25 x 6,0 m. Steny sa navzájom spájajú čapom do požadovaných rozmerov bez obmedzenia, prvky sú prispôsobené podmienkam plánovania a nie naopak. Otvory do 2,50 m sú možné bez prekladu. Drevo ponúka vysokú nosnosť s nízkou hmotnosťou, ľahkou spracovateľnosťou, ako aj prakticky neobmedzenou rozmanitosťou konštrukcie a je tiež ideálne vhodné pre „náročné“ pozemky, napríklad na svahy.

 

Ľubovoľný exteriér - fasáda

Bez ohľadu na to, či staviteľ chce drevenú fasádu alebo preferuje skôr klasickú omietkovú fasádu domu. Vidiecky, konzervatívny alebo architektonicky moderný, všetko je možné.

 

Ľubovoľný interiér

Sadrokartónové, fermacelove alebo izolačné dosky môžu byť pripevnené priamo na stenu z masívneho dreva ako omietkový základ, pre pohľadové drevene steny bez spár - obloženie biodoskou.

 

Akákoľvek geometria steny

Počítačovo precízne spracovanie a použitie najmodernejších výrobných nástrojov umožňujú aj neobvyklé riešenia. Či už ide o pôdorysy pre polygonálnu alebo lichobežníkovú budovu, všetko je možné bez veľkého úsilia.

 

Kombinovateľné

S akýmikoľvek stenovými a stropnými prvkami: Stabilná, pevná konštrukcia umožňuje použitie rôznych stropných systémov; Vo výrobnom závode sa pripravujú podpery a hranové nosníky, ako aj nosníky pre viditeľné stropné konštrukcie alebo alternatívne stropné dosky.